hydraulika

Zadzwoń po specjalistę!

Prawie każdy mężczyzna ma ambicje zostać złotą rączką. Często przez te ambicje mamy do czynienia z niesamowicie zabawnymi sytuacjami, jak spłuczka klozetowa działająca na klamkę od drzwi. Internet pełen jest zdjęć podobnych wynalazków i substytutów. Autorzy memów nazywają takich domorosłych konserwatorów „Januszami” – określenie to robi w ostatnim czasie prawdziwą furorę.

Oczywiście każdy mężczyzna powinien umieć opanować proste awarie domowe – dokręcić śrubkę, wymienić żarówkę, czy przeczyścić filtr w pralce. Bardziej złożone operacje, jak naprawy hydrauliczne czy elektryczne lepiej jednak zostawić specjalistom. To prawda, że często żądają za swoje usługi zawyżonych opłat, jednak po pierwsze, żyjemy w epoce internetu, możemy więc sprawdzić średnie stawki na rynku i jeśli hydraulik zaproponuje zbyt wysoką cenę – możemy poszukać innego. Po drugie – jeśli zaczniemy sami manipulować przy instalacji elektrycznej nie mając niezbędnej wiedzy, doświadczenia ani sprzętu – ryzykujemy uszkodzenie wszystkich działających na prąd urządzeń, jakie znajdują się w domu, oraz porażenie prądem. Analogicznie w przypadku napraw hydraulicznych, możemy spowodować zalanie mieszkania i – jeśli mieszkamy wyżej niż na parterze – pogorszenie stosunków sąsiedzkich (gdy np. sąsiad będzie miał przez nas zacieki na suficie). W efekcie możemy ponieść o wiele wyższe koszta, niż gdybyśmy od razu zadzwonili po elektryka, czy hydraulika (np. korzystając z www.hydraulik24.krakow.pl).

Wszystkim, którzy sądzą, że awarie domowe to prosta sprawa, chciałbym przedstawić historię mojego kolegi z akademika, który postanowił samodzielnie przesunąć gniazdko elektryczne. Podczas rozkuwania ściany trafił na kabel, którego nie powinno być w tym miejscu i cały akademik był pozbawiony prądu przez tydzień. Kolega dodatkowo został obciążony kosztami naprawy i wydalony z akademika. Po tym zdarzeniu postanowił już nigdy nie bawić się w elektryka.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *