materiały ognioodporne

Z czego budować

Uważam, że zagrożenia pożarem w żadnym wypadku nie należy lekceważyć. Zignorowanie go uważam za głupotę podobną do wzniesienia swojego domu na terenie zalewowym. Z ogniem, podobnie jak z żadnym innym żywiołem, nie ma żartów. Ocieplając ściany nie powinniśmy więc używać zwykłej waty, ale dołożyć kilka złotych i zainwestować we włókno ceramiczne.

I dalej: drewniane domki być może ładnie wyglądają, a w ich wnętrzach roztacza się swojski zapach drewna, jednak jeśli ktoś zaprószy w nich ogień – nieważne czy celowo – możemy się z nimi pożegnać. Nasza siedziba będzie o wiele trwalsza, jeśli wykorzystamy w niej beton ogniotrwały – cerami.com.pl. Nie jest to może stwierdzenie szczególnie odkrywcze, ale wydaje mi się, że dosyć istotne. Na ścianach również lepiej położyć płyty ognioodporne, niż – powiedzmy – dywany.

Mój wujek jest myśliwym i miał swoją myśliwską chatkę w lesie w okolicach Leszna. Chatka była z drewna. Używał jej mniej więcej raz na rok podczas wakacji. Tymczasem któregoś pięknego, czerwcowego dnia w lesie, w którym wujek zwykł polować, po kilkutygodniowej suszy, wybuchł pożar. W myśliwskiej chatce nie było co prawda nic cennego, jednak z samej budowli nie zostało zupełnie nic, a że wujek nie wpadł wcześniej na pomysł, żeby domek ubezpieczyć, musiał niestety przełknąć fakt, że utracił go na zawsze.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *