co wybrać - rolety rzymskie czy jednak żaluzje

Wyposażamy nasz dom w rolety i żaluzje

Wybór dostępnych na rynku żaluzji i rolet jest bardzo duży, więc każdy urządzający swój dom lub też mieszkanie znajdzie takie, które będą odpowiadać jego indywidualnym gustom i preferencjom. Pamiętajmy, że obecnie rolety czy żaluzje nie są już tylko sprzętem chroniącym nas przed wzrokiem sąsiadów czy promieniami słońca, ale również stanowią ozdobę pomieszczeń.

Do jednych z częściej wybieranych osłon okiennych należą rolety rzymskie, które mogą być montowane bezpośrednio nad oknem, albo też do sufitu. Rolety tego typu są najczęściej wykonane z impregnowanej bawełny, sztucznych włókien bądź płótna, a użyty materiał wpływa oczywiście na poziom zaciemnienia pomieszczenia. Rolety rzymskie są niezwykle praktyczne i łatwe w montażu.

Równie popularne są rolety bambusowe, czyli wykonane z patyczków bądź listewek posplatanych w maty o różnej grubości. Zwolennicy stylu staromodnego mogą wybrać rolety rzymskie lub weneckie, które charakteryzują się ułożeniem materiału w poziome fałdy, prostujące się dopiero po opuszczeniu osłony.

Wybierając osłonę okienną można także zdecydować się na żaluzje. Tutaj także jest dostępnych wiele różnorodnych modeli, które można dopasować do ogólnej aranżacji wnętrza. Dużą popularnością cieszą się żaluzje drewniane, które doskonale komponują się z każdym wnętrzem i wprowadzają do niego ciepłą i przytulną atmosferę.

Innym rodzajem żaluzji są żaluzje aluminiowe, które mogą być montowane w różnego rodzaju oknach. Ich niewątpliwym atutem jest łatwa pielęgnacja, która zapewni użytkowanie przez wiele lat.

Aby wprowadzić do mieszkania nutkę oryginalności, można zamontować żaluzje pionowe bądź plisowane, które odmienią każde wnętrze. Bez względu na rodzaj wybranych rolet bądź żaluzji należy zwrócić uwagę na ich podstawową funkcję – ochronę przed słońcem.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *