profil led

Wybór oświetlenia w mieszkaniu

Podczas urządzania mieszkania niezwykle istotną kwestią jest decyzja, jakiego rodzaju oświetlenie chcemy zamontować w poszczególnych pomieszczeniach. Przy doborze rodzaju oświetlenia musimy dobrze przemyśleć ile czasu będziemy spędzali w danym pokoju, oraz czy światło będzie tam zapalone raz i zaświecone przez dłuższy okres czasu, czy będzie to pokój przejściowy, w którym to oświetlenie będziemy zapalać na kilka chwil.

W przypadku drugiej opcji wykluczyć musimy żarówki energooszczędne, ponieważ w ten sposób niezwykle szybko skrócimy jej żywotność, oraz wcale nie będzie miała działania energooszczędnego, ponieważ najwięcej energii zużywa przy samym rozpalaniu się. Żarówki starego typu niestety zużywają bardzo duże ilości prądu i nie są najlepszym wyborem niezależnie od pomieszczenia nad którym się zastanawiamy.

Dobrym wyborem są więc żarówki energooszczędne lub LEDowe. Te drugie zużywają naprawdę niewielkie ilości prądu i mimo że pierwotny koszt jest wyższy, to porównując to do ich żywotności i niskiego zużycia prądu, zdecydowanie są warte swojej ceny. Jeśli jesteśmy w trakcie rozważania remontu mieszkania czy też domu warto zastanowić się nad podwieszanym sufitem np w kuchni lub którymś pokoju. Można wtedy zamontować profile aluminiowe LED.

Wspomniany LED profil wykazuje identyczne właściwości jeśli mowa o zużyciu prądu i żywotności, jak LEDowa żarówka. Różni się jedynie możliwościami montażowymi i końcowym efektem. Podczas rozważania jaki rodzaj oświetlenia chcemy wybrać do konkretnych pomieszczeń należy także brać pod uwagę rodzaj żyrandola w jakim żarówki chcemy umieścić.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *