Turystyka w Gruzji

Gruzja to przede wszystkim piękne krajobrazy i zabytki, które czynią to miejsce bardzo atrakcyjnym turystycznie.
Gruzja jest państwem położonym w Europie Wschodniej, prawie w całości w górach. Jest ona podzielona na dziewięć pięknych regionów, z których każdy ma do zaoferowania turystom wiele atrakcji. Oryginalny folklor i niezmierzone przestrzenie wypełnione przez różnorodne krajobrazy zachęcają, aby skorzystać z propozycji biur podróży i przeanalizować propozycję wycieczki do Gruzji (zob. Czajka Travel).
Turysta, decydując się na spędzenie tam urlopu, na pewno nie będzie się nudził. Alternatyw na atrakcyjny wypoczynek jest wiele.
Gruzińskie góry zapraszają osoby chcące czynnie wypoczywać podczas wczasów. Turysta znajdzie tam spokój i ciszę. Zachęcają do uprawiania turystyki pieszej a bardziej wytrwałych miłośników alpinistyki do wspinaczki. Miłośnicy narciarstwa również znajdą swoje miejsce, choćby w Bakuriani i Gudauri. Kurorty te przyciągają pełną infrastrukturą hotelową, zadbanymi stokami i wyciągami narciarskimi.
Gruzja to nie tylko zima i góry. Spędzając wakacje w Gruzji, warto jest zwiedzić niesamowity jej region leżący na wschodnim brzegu Morza Czarnego, o nazwie Guria. Panuje tam podzwrotnikowy klimat, który pozwala na uprawę egzotycznych dla nas owoców, przypraw i herbaty. Któż nie słyszał o pięknych, słonecznych plażach Batumi z nowoczesnym deptakiem i licznymi placami zabaw dla dzieci. Wybrzeże Morza Czarnego kusi egzotyką a liczne kurorty rozbudowaną siecią luksusowych hoteli.
Gruzja to także kraina, w której zabytki stanowią niebanalną atrakcję turystyczną. Podczas pobytu w tym kraju warto znaleźć czas i odwiedzić gruzińskie muzea, odkryjemy dzięki temu historię tego niesamowitego regionu na ziemi.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *