szkolenia wysokościowe

Szkolenia z zakresu alpinizmu przemysłowego

Alpinizm przemysłowy to bardzo ciekawe zagadnienie, i choć wiele ma wspólnego ze wspinaczką wysokogórską, to jednak jego przeznaczenie jest nieco inne. Aby móc pracować na wysokościach w specjalnych uprzężach, na przykład przy budowie drapaczy chmur lub myciu w ni8ch okien, trzeba mieć specjalnie uprawnienia, które należą obecnie do nielicznej grupy osób w Polsce i regularnie należy je odnawiać.

Szkolenia wysokościowe oferowane są przez specjalistyczne firmy, które są w pełni odpowiedzialne za to, komu przyznają uprawnienia. Aby móc je zdobyć trzeba przede wszystkim wiedzieć, na co się piszemy. To prawda, że osoby pracujące na wysokościach mogą całkiem sporo zarabiać, ale ich praca jest szalenie trudna, wymagająca doskonałej sprawności fizycznej, bystrości umysłu i refleksu. Taka praca na wysokości to nie jest zabawa dla mięczaków. Potrzebni są zdecydowani, odważni faceci, którzy nie mają lęku wysokości i nie boją się przełamywać własnych słabości. Taka praca ma wiele wspólnego ze sportami ekstremalnymi.

Na pewno alpinizm przemysłowy nie jest standardową pracą za biurkiem od 8 do 16. Jest idealnym zawodem dla mężczyzn, którzy kochają wyzwania, adrenalinę, ale też są odpowiedzialni i rozsądni. To praca dla tych, którzy nie cierpią nudy, i którzy cenią sobie możliwość dobrych zarobków przy pracy w ciekawych, choć trochę szalonych warunkach, za każdym razem w innym miejscu. Zarówno strażak, artysta występujący na wysokościach jak i osoba pielęgnująca drzewa powinna się postarać o specjalne uprawnienia.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *