docieplanie domu

Osuszanie budynków mieszkalnych

Wilgoć pojawia się w naszym domu, gdy nie posiadamy odpowiedniej izolacji wodochronnej fundamentów lub podpiwniczenia. Oznacza to, że podczas powodzi lub zwykłego deszczu w domu może pojawić się woda z powodu nieszczelnych okien, dachu czy też piwnicy. Kolejną przyczyną pojawienia się wilgoci może być nieodpowiednie izolowanie termiczne przegród zewnętrznych.

W takiej sytuacji mogą pojawiać się na ścianach mostki termiczne (zimniejsze obszary) lub cały obszar ściany w danym pomieszczeniu staje się chłodny. Efektem tego procesu są zawilgocone ściany, na których może pojawić się grzyb. Znaczne szkody w wyprawie wyrządzają sole zawarte w wodzie. Do naprawy tych szkód stosuje się tynki renowacyjne, które powodują osuszanie ścian czy osuszanie budynków.

Kolejną metodą powstrzymania rozprzestrzeniania się wilgoci jest docieplanie domu. Polega ono na montażu płyt termoizolacyjnych. Zanim jednak przystąpi się do tego procesu należy ocenić stan podłoża w budynku, ponieważ ma to ogromne znaczenie dla wytrzymałości systemu ociepleniowego. Należy najpierw: osuszyć podłoże (oczywiście jeśli jest wilgotne), następnie oczyścić, wyrównać oraz zagruntować. Po wykonaniu tych czynności możemy przystąpić do zamontowania listwy cokołowej.

Jest ona istotnym elementem, ponieważ pomaga utrzymać poziom przy nakładaniu płyt oraz tworzy wzmocnienie i oparcie dla dolnej warstwy ocieplenia. W kolejnym kroku możemy przejść do nakładania pierwszej warstwy płyt. Zaprawą klejącą powinno być pokryte około 40% płyty, należy również pamiętać, że należy równomiernie rozłożyć masę klejącą.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *