smile

Nowoczesne leczenie zębów

Statystyki pokazują, że Polacy nadal zbyt rzadko korzystają z usług lekarzy stomatologów. Zamiast przynajmniej dwa razy w roku umawiać się na wizyty kontrolne, do dentysty wybierają się dopiero wtedy, gdy ząb zaczyna boleć. Niestety ból zęba oznacza, że jego stan nie jest już zbyt dobry.

Postępująca próchnica najprawdopodobniej zaatakowała miazgę zęba. W takiej sytuacji wyjścia są dwa: można usunąć chory ząb lub wykonać leczenie kanałowe. W drugim przypadku lekarz stomatolog dokonuje tzw. zatrucia zęba, a następnie usuwa chorobowo zmienioną miazgę. Ząb staje się martwy, a pusty kanał zostaje wypełniony specjalistyczną substancją. Z punktu widzenia pacjenta ostatni etap jest najistotniejszy. Tylko wypełnienie wszystkich kanałów chroni przed rozwojem bakterii, które mogą zaatakować kolejne zęby. Dlatego w tym wypadku konieczna jest szczególna precyzja.

Nowoczesne gabinety stomatologiczne oferują leczenie kanałowe pod mikroskopem, dzięki któremu lekarz doskonale widzi jak poprowadzony jest kanał i ma możliwość jego całkowitego wypełnienia. W takim wypadku ludzki wzrok okazuje się niewystarczający, a trudno leczyć coś czego nie widać. Dlatego też jeżeli decydujemy się na skorzystanie z leczenia kanałowego warto odszukać klinikę, która zrobi to w sposób nowoczesny i fachowy, tak by ząb nigdy więcej już ie doskwierał. Jeśli w okolicy gabinetu oferującego takie usługi nie ma, warto poszukać w internecie, gdzie bez trudu można znaleźć klinikę przeprowadzającą zabiegi pod mikroskopem.

Zobacz: Leczenie kanałowe pod mikroskopem Kraków | http://stomatologia-impla.pl/

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *