Modne suknie ślubne

Suknia ślubna to niezwykle istotny wybór. To chyba najważniejsza kreacja w życiu każdej kobiety. Z jednej strony musi być zjawiskowa i elegancka. Z drugiej jednak strony musi pasować do stylu i figury panny młodej. Wtedy będzie się ona czuła dobrze w wybranej sukni. Wyboru nie ułatwia fakt ciągle zmieniających się trendów. Jakie są obecnie najmodniejsze suknie ślubne?
Do mody wracają koronki. Suknia uszyta w całości z koronki nie potrzebuje najczęściej żadnych ozdób. Koronka może być także misternym dodatkiem. Suknia może mieć koronowe plecy, lub rękawki.
Kolejnym modnym i równie zwiewnym materiałem jest tiul. Stosuje się go głównie w spódnicach. Dzięki temu dół jest szeroki, ale bardzo lekki. Dla spotęgowania efektu stosuje się sztywną halkę, lub rodzaj krynoliny. Tiul sam w sobie jest bardzo prosty, dlatego góra może być bardzo ozdobna.
W ramach ozdób wystąpić mogą naszyte z tiulu czy tafty kwiaty i inne wzory. Modne są także perły i koraliki układane w misterne wzory.
Nie można też zapomnieć o kroju sukni. Niegdyś suknia ślubna składała się ciasnego gorsetu be ramiączek i szerokiej sukni. Nie każda panna młoda wygląda korzystnie w takim fasonie. Obecnie modne są luźniejsze kroje, jak suknie princeski, czy empire. Szczupłe panny młode będą wyglądały korzystnie w kolumnowej, prostej kreacji.
Bardzo modne są także suknie z rękawami. Najczęściej są wykonane z koronki, bądź z tiulu bogato zdobionego koralikami. Mogą mieć one nawet pełną długość.
Warto też dodać, że moda ślubna się liberalizuje. Suknie ślubne (Warszawa  zob.Anna Kara) występują w różnych długościach i kolorach, Pojawiają się sukienki mini. Popularne są także czerwone suknie. Na jednym ze swych pokazów, Oscar De La Renta zaprezentował czarną suknię ślubną. Pojawiają się nawet proste suknie wykonane z bawełny dresowej. Obecnie zatem wybór sukni ślubnej to wybór podyktowany własnym wyczuciem stylu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *