ochraniacze-na-łóżeczku

Łóżeczko z ochraniaczem – bezpieczeństwo malucha

Kupując łóżeczko dla dziecka bardzo często zwracamy uwagę na to, czy będzie miało ono wystarczającą ilość miejsca, lub czy będzie mieć odpowiednio wyprofilowany kręgosłup. I rzeczywiście są to czynniki niezwykle ważne zarówno dla komfortu, jak i zdrowia dziecka.

Ale nie tylko na tym powinniśmy się skupiać. Pamiętać należy bowiem, że dziecko bardzo szybko się rozwija. Co więcej, wraz z jego rozwojem pojawiają się nowe zagrożenia. I wcale nie trzeba wyjąć dziecka z łóżeczka, aby je przed nimi uchronić. Również samo łóżeczko może stać się źródłem niebezpieczeństwa. I tu kluczowym elementem pozostaje konstrukcja szczebelkowa. Bo o ile o spód łóżeczka się nie martwimy, jego boki mogą przyprawić nas o ból głowy. Gdy tylko dziecko zaczyna się samo przemieszczać, czy odwracać na brzuszek – szczebelki stają się dla niego źródłem zainteresowania. No i wtedy nietrudno utknąć między nimi.

Żeby właśnie temu zapobiec, warto zainwestować w ochraniacz do łóżeczka . Wykonany z przyjaznego materiału, doskonale chroni przed wszelkiego rodzaju skręceniami, a także uderzeniami. To z kolei bardzo przydaje się, gdy dziecko zaczyna wstawać i wielokrotnie w ciągu dnia upada. Nabite siniaki, potłuczona główka, czy nawet wybite pierwsze ząbki – temu wszystkiemu właśnie zapobiega ochraniacz do łóżeczka dziecięcego. Taki ochraniacz doskonale sprawdza się na każdym etapie rozwoju dziecka. I dopóki śpi ono w swoim łóżeczku, może nim czuć się zupełnie bezpieczne. A rodzic dzięki temu też czuje się spokojniejszy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *