klinika-medycyny-estetycznej -sekrety-piekna

Jak działa medycyna estetyczna?

Wraz z upływem lat skóra traci elastyczność i rozciąga się, co sprawia, że rysy twarzy ulegają rozmyciu, a sylwetka gubi kontur. Medycyna estetyczna razi sobie z tym problemem przy pomocy skalpela, jednak nie wszyscy godzą się iść po nóż, przewidując długą i bolesną rekonwalescencję. Jeżeli nie skalpel, to co?

Lifting tak, skalpel nie od niedawna okazuje się sprzecznością pozorną, a wszystko za sprawą dobrze znanych, chociażby z badania USG, ultradźwięków. Procedurę bezinwazyjnego liftingu ultradźwiękowego ma dziś w swojej ofercie każda szanująca się klinika medycyny estetycznej w Krakowie | sekretypiekna.net  Jak to działa?

Emitowana przez urządzenie zaopatrzone w specjalną głowicę fala omija naskórek i przenika do najgłębszych warstw skóry, powodując punktowe podgrzanie i doprowadzając do powstania mikrouszkodzeń. Uszkodzona tkanka rozpoczyna proces następczej regeneracji i wzmaga tworzenie nowego kolagenu, przez co skóra zagęszcza się, odzyskuje sprężystość i utracone napięcie. Efekt jest widoczny natychmiast po zakończeniu zabiegu, jednakże na rezultat liftingu należy zaczekać przynajmniej 2 lub 3 miesiące, czyli tyle ile trwa pełna regeneracja uszkodzonej tkanki.

Będąca nowinką w kosmetologii metoda spotkała się z dobrym przyjęciem wśród pacjentów i lekarzy, którzy zgodnie podkreślają wysoki stopień bezpieczeństwa i skuteczność bezinwazyjnych zabiegów. Największą popularnością cieszy się całkowity lub częściowy lifting skóry twarzy. Ultradźwięki stosuje się również podczas zabiegów na ciało w celu poprawy napięcia skóry i likwidacji tkanki tłuszczowej.

Najlepsze na koniec — nie potrzeba serii zabiegów, w zupełności wystarczy jeden, który można po roku lub dwóch powtórzyć. Metoda świetnie sprawdza się w przypadku zmian średnio zaawansowanych. Jeżeli skóra jest wyraźnie zwiotczała i znacząco poluzowana jedynym rozwiązaniem okazać się może procedura chirurgiczna.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *