obrazy w domu

Jak dopasować obrazy do pomieszczenia?

Obrazy wciąż uchodzą za najpopularniejsze dodatki do domów i mieszkań. Nie powinniśmy więc z nich rezygnować, bo dzięki nim zyskamy piękniej wyglądające pomieszczenia. Oczywiście w tym celu musimy odpowiednio dopasować takie obrazy do każdego pokoju. Jak więc to zrobić?

Na początku zastanówmy się, w jakim stylu została stworzona aranżacja danego pomieszczenia. Jeśli jest ona dość nowoczesna, to tego stylu powinniśmy się trzymać podczas wybierania dodatków. Nowoczesną ozdobą będą więc m.in. plakaty. Dostaniemy je za kilkanaście złotych, także w tani sposób zyskamy ciekawą ozdobę. Taki plakat może zawierać zdjęcia naszego ulubionego zespołu lub ciekawy zabytek. Możemy również sami go stworzyć, wybierając do niego atrakcyjne fotografie. Następnie do plakatu dopasujmy oprawy obrazów. Nie powinny być one zbyt eleganckie i proste. Lepiej sprawdzą się więc srebrne ramy o prostym kształcie. To one staną się nowoczesnym dodatkiem, który na pewno wyróżni się na tle całego pokoju.

Jeśli jednak wolimy klasyczne aranżacje, musimy zdecydować się na zakup prostych i eleganckich obrazów. Mogą nimi być np. znane dzieła sztuki wykonane przez różnych malarzy. Taka ozdoba na pewno zrobi na nas piorunujące wrażenie. Jeśli chodzi o jej oprawę, tutaj powinniśmy postawić na ramki drewniane. Dostaniemy je w każdym sklepie z akcesoriami do domów i to za dość niewielką kwotę pieniędzy.

Drewno kojarzy się z elegancją, także świetnie skomponuje się z klasyczną aranżacją i doda jej odrobinę lepszego wyglądu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *