ramy do obrazów

Eksponowanie obrazów w domu

W jaki sposób wyeksponować obrazy i zdjęcia, aby prezentowały się w jak najlepszy sposób? Po pierwsze – trzeba wybierać te, które nie tylko odpowiadają naszemu gustowi, ale i pasują do wystroju wnętrza. Nawet najpiękniejszy obraz niekoniecznie będzie dobrze wyglądać w zestawieniu z nieodpowiednim stylem mebli, czy dodatków.

O tym jednak, czy uda nam się wpasować go w zastane otoczenie, przesądzają ramy do obrazów. Jest ich naprawdę wiele, więc warto zastanowić się, w jaki sposób zostanie oprawione wybrane przez nas dzieło. To również sposób na to, by bezboleśnie dołączyć je do innych rzeczy, które już znajdują się we wnętrzu. Bardzo popularne są oczywiście ramki drewniane. Wykorzystuje się je zarówno w przypadku obrazów, jak i fotografii czy plakatów.

Mogą być naturalne, zupełnie proste, ale też bogato rzeźbione, farbowane na różne kolory, bądź imitujące srebro lub złoto. Taka wersja jest oczywiście tańsza niż rama wykonana w całości z tego cennego kruszcu. Inna sprawa jest taka, że jeżeli obraz nie jest bardzo wartościowy – czy dobrym pomysłem jest umieszczanie go w bajecznie drogiej ramie? Jeżeli jest to zdjęcie lub prosta grafika, często najlepszym rozwiązaniem jest to najprostsze, czyli paspartu. Tu również mamy wiele możliwości.

Wybieramy kolor, szerokość oraz wielkość ramki. Jest ona dość neutralna i z pewnością dobierzemy taką, która sprawdzi się w minimalistycznym wnętrzu, w stylu boho czy rustykalnym. Warto również wybierać ramy tak, by nie tylko pasowały do wystroju wnętrza, ale i do siebie nawzajem. W ten sposób, wszystko wyglądać będzie spójnie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *